polki-na-swiecie

wszystko o was i dla was

IndeksIndeks  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj  

Share | 

Bialaczka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Alma
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

Liczba postów : 319
Registration date : 11/01/2008

PisanieTemat: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 4:40 am

Jesli pisze to w zlym dziale to bardzo prosze Szefowa o przeniesienie tam gdzie to byc powinno.. Embarassed

Kurcze, trudno mi o tym pisac bo to takie swieze.. U mojego Taty zostala stwierdziona bialaczka. Dowiedzielismy sie o tym wczoraj, rodzice chcieli powiedziec wszystkim "dzieciom" naraz, zeby nie mowic na raty..
Ma tzw. PBS - czyli przewlekla bialaczka szpikowa. Wczesnie wykryto wiec rokowania sa dobre, ma ponad 90% na wyzdrowienie.. na razie jest w tzw. fazie przewleklej. Cudem, cudem chyba to tak wczesnie zostalo odkryte! Ale dopiero pod koniec stycznia bedzie mial robione testy szpiku kostnego bo na razie to wszystko jest w oparciu o badania krwi.. i wtedy chyba beda takie definitywne wyniki; od 1go lutego zacznie brac Gleevec (po polsku chyba Glivec o ile dobrze znalazlam).

Lulu i Amelia przez te ostatnie 24 godziny to moje opoki duchowe bo chyba inaczej bym oszalala!
Co ja bym bez Was zrobila..
Ja jeszcze nie potrafie w to uwierzyc! Rak nie ma miejsca w mojej rodzinie.. tzn nie powinien miec miejsca.. Evil or Very Mad
Jak uslyszalam ze mama mowi Leukaemia - Bialaczka - w odniesieniu do Taty to tak jakby mi ktos rzucil kawal kamienia na serce.. i serce spadlo na samo dno ziemi..
Nie potrafie tego opisac...
Ja wiem ze 90% to bardzo duze szanse ale.. to moj Tata i moj Tata ma raka.. pale
Teraz jeszcze przyplatalo mu sie cholerne przeziebienie, nie wiem jakie to moze miec skutki, jakie powiklania przy bialaczce.. mama ma dzwonic do lekarza jutro z nim porozmawiac...

Nie chcialam tak zaraz wpadac tutaj i rzucac sie do Was z takimi problemami.. ale za namowa Lulu.. sie wyspowiadalam..

Czy ktos mial stycznosc z bialaczka..? Poczytalam o tym tyle na necie juz od wczoraj. Nawet rozumiem caly ten Philadelphia chromosom:roll:
Ale to nie zmienia postaci rzeczy ze trudno do tego podejsc tak logicznie obiektywnie jesli ta paskudna choroba dotyczy mojego Taty...Neutral
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
LuLu
urodzona hetera z demencja starcza

Liczba postów : 791
Registration date : 09/10/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 3:57 pm

Almo, jesli wczorajsze nasze rozmowy przydaly sie do czegokolwiek, to dobrze. Wiesz, ze myslami jestem z Toba i Twoja Rodzina... nie jestem dobra w pocieszaniu, ale coz mozna w takiej sytuacji powiedziec?
Namawialam Cie, zebys tutaj napisala, bo tu sa dziewczyny, ktore zrozumia,

ktore moze sa lepsze ode mnie w pocieszaniu.
Oj, naprawde przykro mi.... pozdrowienia od 46....
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dziulka
mistrzyni gadulstwa
mistrzyni gadulstwa

Liczba postów : 516
Registration date : 25/11/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 4:22 pm

alma kochana jak strasznie mi przykro slyszec takie wiadomosci, niestety zycie nie zawsze toczy sie tak jak tego oczekujemy.
Alma napisał:
Ja wiem ze 90% to bardzo duze szanse ale.. to moj Tata i moj Tata ma raka..
wiem,ze to twoj tata i nie powinno go cos takiego spotkac, ale on ma 90% szans i zobaczysz, ze napewno sie z tego wykaraska i za jakis czas ta choroba bedzie dla was tylko przykrym wspomnieniem...Nie chce ci opowiadac mioch perypetii, ale moja mama wygrala i dzis nawet sie tego nie wspomina. Twoj tato to napewno silny facet, a ty nie zalamuj sie, bo bedzie wszystko dobrze...teraz musisz byc silna dla niego i zagrzewac go do walki. sciskam cie bardzo mocno i pamietaj, ze jestesmy tutaj aby cie wysluchac jesli tylko bedziesz miala ochote i wspomoc.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
wloszka
Admin

Liczba postów : 1439
Registration date : 10/07/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 4:41 pm

Cytat :
Nie chcialam tak zaraz wpadac tutaj i rzucac sie do Was z takimi problemami.. ale za namowa Lulu.. sie wyspowiadalam..

i dobrze zrobilas,bo chociaz my nic w praktyce nie mozemy pomoc,ale jestesmy po to by sie wspierac i pocieszac

ja jako lekarz,moge cie pocieszyc,ze ta forma bardzo dobrze rokuje,a na 100% bedzie wiadomo po badaniach szpiku
a jako mocno wierzaca bede cie wspierac modlitwa

http://s14.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=27288
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://polki-na-swiecie.ativiforum.net
Amelia
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

Liczba postów : 492
Registration date : 15/10/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 5:47 pm

Alma, kochana...Gdybym mogla Ci jakos inaczej pomoc, napewno bym zrobila, a tak...musza wystarczyc tylko slowa...
Napisze Ci tylko jedno, gdyby mi to ktos powiedzial rok temu, nie uwierzylabym. Nawet z taka okropna choroba , ktora maja nasi najblizsi,mozna nauczyc sie zyc.Mi tez wydawalo sie , ze juz nigdy sie nie usmiechne, nie bedzie mi radosnie, a jednak...
Pamietaj , jesli lekarze powiedzieli , ze jest tak duza szansa to wiedza , ze tak jest!!!Inaczej , wola nic nie mowic.
Pozdrow Rodzine, a Tacie zycz duzo zdrowia..., A ja pomoge Ci modlitwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alma
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 6:56 pm

wloszka napisał:
...ja jako lekarz,moge cie pocieszyc,ze ta forma bardzo dobrze rokuje,a na 100% bedzie wiadomo po badaniach szpiku
a jako mocno wierzaca bede cie wspierac modlitwa

Dziekuje..
Slowa slowami ale slowa czasem sa wielkim lekarstwem..

Lulu, podziekuj 46 za pozdrowienia..

W pracy dostalam wolne na 31go stycznia i 29 lutego. Bo nie wyobrazam sobie isc do pracy jak moj Tata ma biopsje a potem miesiac pozniej badania krwi i nastepna konsultacje z onkologiem.. Nie wysiedzialabym po prostu..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
paulledda
Moderator
Moderator

Liczba postów : 1160
Registration date : 13/08/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 11:13 pm

hej Alma strasznie mi przykro.... zobaczysz ze wszytko bedzie dobrze, ja o tej chorobie wiem tylko tyle na naszej wyspie wystepuje dosc czesto, sardowie maja bardzo duza predyspozycje na ta chorobe, wiec czesto slysze o nowych osobach ktore sie rozchorowaly, na szczescie bardzo duzo wyzdrowialo, zobaczysz z twoim tata tez tak bedzie....

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.pitturart.net
Alma
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Sty 14, 2008 11:29 pm

A jestem wku**** do granic.
Dostalam te dwa wolne dni; ale szefowa (zone mojego szefa ktora zajmuje sie administracja itede) jest na urlopie do polowy marca. No wiec kadrowa/ksiegowa, czy jak ja zwali, zadzwonila do szefowej z zapytaniem czy mi te dwa wolne dni wogole przysluguja. Szefowa ze no oczywiscie!
Ale ksiegowa mi mowi tak "musze Ci je odciagnac od urlopu platnego" - spytalam czemu bo mamy przeciez dodatkowo dni chorobowe ktore rowniez mozna wykorzystac na takie cele. Ale ona tak nie robi, ona odciagnie je od mojego urlopu co i tak jest dobrze bo w sumie to powinnam za te dwa dni miec wogole nie placone bo to ani nie urlop ani nie moja choroba.. No w morde! Evil or Very Mad Juz nie powiem co mi sie na usta cisnelo..
Wkur*** sie bo wedlug prawa jest inaczej ale nie bede sie klocic z babsztylem bo ani nie mam czasu ani ochoty ani energi. Postanowilam ze jak wroci szefowa w marcu to sie rozmowie..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
LuLu

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Wto Sty 15, 2008 9:42 pm

Alma, olej to. Jestes na razie jak bomba zegarowa, a potzrebujesz teraz skupic sie na czyms bardziej waznym.
Jak wroci szefowa wyjasnij sprawe, a ksiegowa zluzuj.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alma
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Czw Sty 31, 2008 11:16 pm

Dzisiaj bylismy z Tata na biopsji szpiku kostnego w Cancer Centre (Centrum Chorych na Raka).
Pojechalismy z Tata, mama, siostra i ja. Tata sobie przed tem wzial tabletke na uspokojenie no bo wiadomo.. czlowiek ma prawo byc spanikowany.
Podczas zabiegu ja i mama wyszlysmy na korytarz, siostra zostala z Tata - jedna osoba tylko mogla zostac. Zabieg trwal, razem ze znieczuleniem, moze 10 minut? Lekarka ostrzegla ze moze byc bolesne ale nie musi, ponoc dla jednych jest to dosc przykre dla drugich natomiast wcale.
Dla naszego Taty - niestety bardzo bolesne. Samo uklucie w kosci nie, ale sciaganie szpiku kostnego to az plakal. Mowil ze czul taki potworny bol od samych palcow ze nie da sie opisac. Ale kiedy zabieg sie skonczyl, skonczyl sie automatycznie bol.
Na wyniki czeka sie pare tygodni, wiec mysle ze dostaniemy je w tym samym czasie kiedy pojdziemy zrobic badanie krwi 29go lutego i potem jest wizyta znow z onkologiem tego samego dnia..
A jutro Tata zaczyna kuracje inhibitorami i mam nadzieje ze bedzie sie dobrze czul.

Ale powiem Wam cos. Biopsja jest robiona w tej samej sekcji kliniki gdzie chemioterapia jest podawana chorym. I idac tam, widzielismy te lozka i ludzi ktorzy przychodza na chemie, na pare godzin. Niektorzy ludzie starsi, niektorzy mlodsi.. Niektorzy widac ze dopiero zaczynaja a niektorzy.. az mi sie serce krajalo widac ze przychodza dla swietego spokoju..? Siedzial tam taki chlopak, moze w moim wieku obok dziewczyny, nie wiem czy zona czy siostra itd - ona miala podawana chemie, biedna z chusta na glowie bo wlosy wypadly, takie podkrazone oczeta miala, wygladala naprawde na zmeczona. Ale przeszlas obok niej to usmiech na buzi miala..
To az mnie zatkalo.. ten widok tych wszystkich biednych ludzi co tak musza cierpiec! I jednoczesnie bylam wdzieczna ze moj Tata tak nie musi i mam nadzieje, nigdy nie bedzie musial..
Kurde, trzeba byc wdziecznym za zdrowie jak sie ma, nawet jak brakuje innych rzeczy..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
LuLu

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Czw Sty 31, 2008 11:35 pm

Almo, przykro mi ze Twoj tato czul bol...
Dobrze, ze ma to juz za soba...a teraz trzymam kciuki, za dobre wyniki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kati24hh
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

Liczba postów : 252
Registration date : 10/09/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Czw Sty 31, 2008 11:39 pm

Alma wspolczuje.Wiem co czujesz.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
paulledda
Moderator
Moderator

Liczba postów : 1160
Registration date : 13/08/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pią Lut 01, 2008 2:44 am

strasznie mi przykro, wazne ze juz po zabiegu
takze trzymam kciuki

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.pitturart.net
dziulka
mistrzyni gadulstwa
mistrzyni gadulstwa

Liczba postów : 516
Registration date : 25/11/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pią Lut 01, 2008 8:41 pm

Alma trzymam kciuki za pozytywne wyniki!!!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
gullviva
Moderator
Moderator

Liczba postów : 380
Registration date : 11/08/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pią Lut 01, 2008 10:16 pm

ciotka mojego meza miala bialaczke ale nie wiem czy przewlekla ....i dzisiaj jest wyleczona ....chora byla bardzo, naprawde cierpiala ...ale dzisja jest zdrowa ....Alma, trzyma kciuki za to zeby i twoj tata zostal wyleczony !!!!!!!!!! i tego i tobie i jemu z calego serca zycze !!!!!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.open24hours.yoyo.pl/
Alma
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pią Lut 01, 2008 10:25 pm

Dziekuje dziewczyny Smile
Jak lekarka mowila nam wczoraj, Tata te leki bedzie bral juz do konca zycia, nie mozna ich odstawic - ale tez wiecej bedzie wiedziec pod koniec lutego kiedy wyniki wszystkich badan beda w reku.
Zreszta, jak codzienna tabletka ma uratowac zycia czy powtorka pare razy z biopsji to sie o tym nawet dwa razy nie mysli.

Ja nie moge tylko tamtych ludzi na chemi zapomniec..
I przyzeklam sobie ze nie bede narzekac ze mam wieczny katar bo w porownaniu z chemia i rakiem.. to jest nic.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Amelia
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum

Liczba postów : 492
Registration date : 15/10/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pią Lut 01, 2008 10:59 pm

Alma, jestem z Toba! Mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze- trzymam kcuki!!
Wiem co mozna zobaczyc na oddziale chemioterapii...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
wloszka
Admin

Liczba postów : 1439
Registration date : 10/07/2007

PisanieTemat: Re: Bialaczka   Pon Lut 04, 2008 6:45 pm

Alma wszystko bedzie dobrze,musi byc dobrze

co do zdrowia,to masz racje,jest najwazniejsze i nawet jak masz kupe pieniedzy,to nie mozesz nic zrobic w sytuacjach jak rak,bialaczka,czy podobne problemy
i widac to na przykladach milionerow,ktorzy zmarli na te choroby,a mieli uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu kupe pieniedzy

http://s14.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=27288
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://polki-na-swiecie.ativiforum.net
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Bialaczka   

Powrót do góry Go down

Bialaczka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1